U Pana Boga za piecem

Dom znajduje się w pięknej, zielonej okolicy, na skraju Puszczy Drawskiej, przez którą płynie wiele rzek znanych miłośnikom kajakarstwa. W położonym 8 km od domu Starym Osiecznie  można już spływać Drawą. Jest to okolica polodowcowa, mamy tutaj wiele pięknych leśnych jezior. Najbliższe z nich to Jezioro Perliste, nieco dalej leży jezioro Jelenia Krew, jezioro Radzyń Duży i Radzyń Mały, jezioro Lisie, Twardowskie. Okoliczne jeziora to raj dla wędkarzy, miłośników spacerów i ciszy. Nieco dalej znajduje się Jezioro Długie, swoim pięknem przypominające jeziora mazurskie – z piaskiem na plaży, długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla kapiących się dzieci, rowerami wodnymi i innymi wodnymi atrakcjami.

W nieodległym Drawieńskim Parku Narodowym znajduje się rezerwat buków Radęcin oraz jedno z trzech w Polsce jezior meromiktycznych – Jezioro Czarne. Z kolei Jezioro Ostrowiec to siedziba wielu rzadkich ptaków – nurogęsi, gągołów i kormoranów.

W okolicy znajdują sie również zabytki materialne związane z zamieszkującymi te tereny przed wojną Niemcami. Mamy tu więc elektrownię wodną „Kamienna” z 19 w., hutę szkła, w Dobiegniewie można obejrzeć zabytkowe kamienice i fragmenty fortyfikacji z 14 w. oraz zwiedzić Muzeum Woldenberczyków , w którym prezentowane są pamiątki po polskich jeńcach wojennych przetrzymywanych tu przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej. Z kolei w Ochli znajduje się Muzeum Etnograficzne prezentujące sprzęt do wyrabiania wina i  zabytki związane z pszczelarstwem. We wsiach Grąsy, Osiek , Głusko i Mierzęcin zachowały się dwory i pałace. Najbardziej okazały z nich znajduje się w tej ostatniej. Oprócz pięknie odrestaurowanego 18 w. pałacu, zbudowano tutaj 130-hektarowe pole golfowe, profesjonalną  kręgielnię  dla dorosłych i dzieci. Przy pałacu znajduje sie kilkunastohektarowy park angielski oraz ogród japoński.